Достапни линкови

Лидерот на Хизбалах е првиот гостин во шоуто на Асанж


Лидерот на Хизбалах Хасан Насралах

Лидерот на Хизбалах Хасан Насралах

Првиот гостин во телевизиското шоу на основачот на Викиликс Џулијан Асанж беше лидерот на Хизбалах Хасан Насралах, кој Израел и САД сметаат дека е терорист. Насралах говореше преку компјутерски линк во живо од Бејрут, а интеврјуто беше објавено на телевизија Russia Today, која емитува програма на англиски јазик.
Асанж интевјуто го направи од непозната локација во Британија, каде се наоѓа во домашен притвор и и се спори околку неговата можна екстрадиција во Шведска каде што е осомничен за сексуално злоставување.
Насралах ретко се појавува во јавноста, бидејќи се плаши дека ќе биде ликвидиран од Израел.
XS
SM
MD
LG