Достапни линкови

logo-print

Косово во разговор со меѓународни претставници за српските избори


Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи

Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи

Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи изјави за приштинскиот весник Коха Диторе дека водат разговори со меѓународни претставници за организирање на српски парламентарни и претседателски избори во земјата.
Според него, тие разговарале за можните критериум за организирање на изборите, кои би требало да ги исполнуваат меѓународните стандарди и кои се применуваат во земјите со граѓани кои имаат двојно државјанство.
XS
SM
MD
LG