Достапни линкови

logo-print

Првиот комерцијален лет во Вселената на 30 април


Американската агенција НАСА соопшти дека првиот комерцијален вселенски брод до Меѓународната вселенска станица ќе биде лансиран на 30 април. На бродот ќе му требаат три дена за да стигне до станицата по што ќе следуваат сложени маневри за прикотвување. На овој потег се гледа како на темел во развојот на комерцијалните летови во Вселената.
XS
SM
MD
LG