Достапни линкови

logo-print

Пакистан ќе го депортира семејството на Осама бин Ладен


Куќата во Аботабад каде што беше убиен Осама бин Ладен

Куќата во Аботабад каде што беше убиен Осама бин Ладен

Пакистанските власти потврдија дека утре ќе ги депортираат членовите на семејството на Осама бин Ладен. Станува збор за неговите три жени, осум деца и еден внук кои се во притвор откако лидерот на Ал Каеда беше убиен од американските специјални сили во Аботабад, во близина на Исламабад во мај 2010 година. Се очекува тие да бидат депортирани во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG