Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Чиле


Архива

Архива

Силен земјотрес денеска го погоди Чиле. Потресот кој се случил на 120 километри северозападно од главниот град Сантијаго бил со интензитет од 6,6 степени според Рихтеровата скала. Засега нема информации за штети или повредени. Според некои наводи, земјотресот траел скоро една минута.
XS
SM
MD
LG