Достапни линкови

logo-print

Чешкиот премиер Петр Нечас во Македонија


Претседателот на Владата на Република Чешка Петр Нечас денеска престојува во официјална посета на Република Македонија.Чешкиот премиер Нечас ќе има официјален пречек пред зградата на Владате каде потоа ќе има средба со премиерот Никола Груевски. Во рамки на посетата ќе се одржат и разговори на делегациите на Република Македонија и на Чешката Република на кои ќе бидат потпишани договори од областа на транспортот и на здравството.Чешкиот премиер Петр Нечас ќе го прими и Претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG