Достапни линкови

logo-print

Возилото кое го пронајде МВР било на местото на убиството


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

МВР потврди дека автомобилот марка „Опел омега“ со темноцрвена боја пронајден на 10 километри од местото на настанот бил користен, односно било на местото на извршување на кривичното дело кај скопско Смиљковци. Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека автомобилот е донесен од странство и е со скопски таблички од друго возило. Таа упати апел до граѓаните доколку некој го видел возилото да ги сподели информациите со полицијата.
Според Јанкулоска, истрагата оди во добра насока, помал дел од податоците се обработени, а за целосна нивна обработка се потребни неколку дена и тогаш ќе излезат со поконкретни информации.
XS
SM
MD
LG