Достапни линкови

САД и НАТО да ги сменат позициите за ракетниот одбранбен систем


Рускиот заменик министер за надворешни работи Александар Груско

Рускиот заменик министер за надворешни работи Александар Груско

Рускиот заменик министер за надворешни работи Александар Груско ги повика САД и НАТО да ги променат нивните позиции за одбранбениот ракетен систем на Европа. Според него, континуираната поддршка на одбранбениот ракетен систем ќе ги направи безначајни престојните разговори меѓу Русија и земјите-членки на НАТО. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров в четврток во Брисел треба да се сретне со НАТО сојузниците и американскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG