Достапни линкови

logo-print

Се урна фабрика за ќебиња во Индија


Во западниот иондиски град Џаландхар се урна фабрика за ќебиња при што над 200 луѓе се наоѓаат заробени под урнатините, јавија новинските агенции.
Во тек се спасувачки операции и досега биле извлечени околу 35 луѓе, повеќето со повреди на рацете и нозете.
Според властите, причина за експлозијата е наврејотано експлозија во просторијата на бојлерите.
XS
SM
MD
LG