Достапни линкови

logo-print

Продолжува насилството во Сирија


Бомбардирани згради во Хомс

Бомбардирани згради во Хомс

Продолжува насилството во Сирија додека набљудувачите на ОН се подготвуваат да отпатуваат за земјата. Активисти соопштија дека бил бомбардиран Хомс, а бунтовниците нападнале полициска станица во покраината Алеро. Извештаите не се независно потврдени.
Безбедносниот совет на ОН вчера едногласно се изјасни за поддршка на резолуцијата со која се овластува испраќање на група на набљудувачи во Сирија кои ќе го надгледуваат примирјето меѓу припадниците на власта и опозициските бунтовници.
XS
SM
MD
LG