Достапни линкови

logo-print

Војската останува приоритет на Северна Кореа


Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун со претставници ан војската

Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун со претставници ан војската

Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун во своето прво обраќање на јавноста порача дека војската останува приоритет на државната политика. Неговиот говор по повод 100 годишнината од раѓањето на основачот на земјата Ким Ил Сунг ја изненади насобраната толпа, која присуствуваше на церемонијата. Неговиот татко Ким Јонг Ил само еднаш и се обрати на нацијата.
Јонг Ун на народот му зборувал за различни теми од надворешната политика до економијата.
XS
SM
MD
LG