Достапни линкови

logo-print

Сириските сили ќе одговорат на нападите од бунтовниците


Сириските безбедносни сили во Хомс

Сириските безбедносни сили во Хомс

Сириските власти предупредуваат дека безбедносните сили ќе одговорат доколку нападите од бунтовниците се интензивираат и покрај тоа што странските набљудувачи се на пат кон земјата за да проверат дали се почитува примирјето. Сириски опозициски активисти тврдат дека владините сили денеска го нападнале централното подрачје на Хомс со минофрлачи и тешко оружје.
Информациите не може да бидат потврдени од независен извор. Според активистите синоќа имало борби и во градот Алепо.
XS
SM
MD
LG