Достапни линкови

logo-print

Прв говор на новиот лидер на Северна Кореа


Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун

Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун

Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун денеска го имаше неговото прво јавно обраќање на националната телевизија. Тој се обрати на толпата која се собра за одбележување на 100 годишнината од раѓањето на основачот на земјата Ким Ил Сунг. Џонг Ил одаде почит на делото на неговиот дедо Ил Сунг, како и на неговиот татко Ким Јонг Ил, кој е основачот на револуционерните воени сили.
XS
SM
MD
LG