Достапни линкови

logo-print

Избран нов шеф на авганистанскиот мировен совет


Авганистанската влада го назначи Салахудин Рабани за шеф на Mировниот совет. Салахудин го заменува неговиот татко Бурханудин Рабани кој до сега ја извршуваше функцијата. Во соопштението од кабинетот на авганистанскиот претседател се наведува дека седумдесетмина членови на Авганистанскиот мировен совет го избрале Рабани за шеф на телото кое е надлежно за справување со талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG