Достапни линкови

logo-print

Протести во Каиро против екс функционерите


Каиро 13.04.2012

Каиро 13.04.2012

Илјадници луѓе демонстрираа денеска во Каиро со барање да им се забрани на поранешниот египетски функционери од режимот на Хосни Мубарак да се кандидираат за претседател на земјата. Ваквиот закон беше усвоен од страна на парламентот во кој доминираат исламистите, но треба да го одобри и воениот совет, кој раководи со земјата по паѓањето на Мубарак. Претседателските избори во Египет се закажани за во мај.
XS
SM
MD
LG