Достапни линкови

logo-print

Петмина мртви кај Железарското езеро во близина на Скопје


Zelezarsko ezero

Zelezarsko ezero

Пет лица биле најдени мртви синоќа кај Железарското езеро во атарот на селото Смиљковци, Скопско. Телата, како што јавуваат македонските медиуми, биле пронајдени пред две возила. Се уште нема официјални информации во какви околности се случил инцидентот. Полицијата најави дека детали ќе соопшти во текот на денов.
XS
SM
MD
LG