Достапни линкови

logo-print

Г8 бара Иран да ги сфати сериозно нуклеарните преговори


Министрите за надворешни работи на Г8

Министрите за надворешни работи на Г8

Министрите за надворешни работи на земјите од Г8 го повикаа Иран да преземе конструктивен и сериозен дијалог без предулсови на нуклеарните преговори со светските сили во Истанбул.
Според соопштението, министерите на средбата во Вашингтон заклучиле дека загрижува константниот неуспех на Иран во однос на исполувањето на обврските од резолуцијата на Советот за безбедност на ОН и барањата од резолуцијата на ИАЕА.
XS
SM
MD
LG