Достапни линкови

logo-print

Пакистан со предлози за подобрување на односите со САД


Парламентот во Пакистан

Парламентот во Пакистан

Пакистанскиот парламентарен комитет за национална безбедност ги финализираше нацрт предлозите за редефинирање на односите на Исламабад со Вашингтон. Тие препорачуваат итно прекинување на американските беспилотни напади врз пакистанска територија и земјата да не се користи за транспорт на оружје и муниција во Авганистан.
Сите политички партии во земјата се согласиле со предлозите, а Парламентот наскоро ќе треба да ги одобри
XS
SM
MD
LG