Достапни линкови

Расмусен: повлекувањето на НАТО од Авганистан според предвиденото


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска изјави дека Алијансата е на пат за целосно предавање на одговорноста за безбедноста на Авганистан врз локалните сили до крајот на 2014 како што е предвидено. Говорејќи за време на посетата на Кабул тој додаде дека НАТО ќе продолжи да ги тренира авганистанските безбедносни сили и по 2014 година.
XS
SM
MD
LG