Достапни линкови

logo-print

Во Белград регионален состанок за безбедност


архива

архива

Министрите за одбрана на земјите од Процесот за соработка во Југоисточна Европа денеска во Белград одржуваат состанок посветен на решавањето на проблемот со вишокот вооружување. ,,Одбранбената и безбедносната соработка е еден од најбитните видови соработка во регионот,, изјави српскиот министер за одбрана Драган Шутановац на отворањето на собирот на кој учествуваат и претставници на Обединетите нации, Европската унија, НАТО и ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG