Достапни линкови

logo-print

Самит на Евроазискиот економски форум


Ѓорѓе Иванов

Ѓорѓе Иванов

Евроазискиот економски самит денеска продолжува во Измир со состанок на претседателите учесници на кој ќе се дебатира на тема „Град, сиромаштија и невработеност,,. На собирот ќе се обрати македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов кој учествуваше и на вчерашната сесија што, во организација на Мармара фондацијата, се одржа во Истанбул.
XS
SM
MD
LG