Достапни линкови

logo-print

Германски доктори ќе ги прегледаат условите за лекување на Тимошенко


Јулија Тимошенко

Јулија Тимошенко

Украинските власти соопштија дека тим од германски доктори ќе пристигне во земјата на 13 април за да ги прегледа условите во болницата каде што се лекува поранешната премиерка Јулија Тимошенко. Докторите кои пред некој месец ја прегледаа Тимошено во затворот соопштија дека има рбетна болест.
Нејзиниот адвокат Серегј Власов изјави дека болницата во која е сместена Тимошенко не е специјализирана за такви болести.
XS
SM
MD
LG