Достапни линкови

logo-print

Нема опасност од цунами околу Индискиот океан


Паника кај жителите на Ачех по земјотресот

Паника кај жителите на Ачех по земјотресот

Нема опасност од цунами околу регионот на Индискиот океан, oткако денеска беше регистриран силен земјотрес од 8,7 степени во океанот, северно од провинцијата Ачех. Земјотресот предизвикал паника кај жителите кои живеаат покрај крајбрежјето, кои се засолниле на повисоките места.
Предупредувањето за цунами беше укинато во повеќето региони покрај индискиот океан, четири часа по земјотресот.
XS
SM
MD
LG