Достапни линкови

logo-print

Ставревски задоволен од интересот на бизнис форумите во Русија


Министерот за финансии Зоран Ставревски

Министерот за финансии Зоран Ставревски

Министерот за финансии Зоран Ставревски изјави денеска дека интересот на бизнис формите во Русија на кои беа презентирани можностите за инвестирање во Македонија бил добар. Тој изрази очекување дека во наредниот период ќе имаат директни средби со руските бизнисмени, а македонските компании ќе ја искористат можноста да ги пласираат нивните производи во Русија.
Ставревски при завршувањето на форумот во Сочи додаде дека градот, кој ќе биде домаќин на Олимпијадата во 2014 година, е шанса за извоз на македонските земјоделски производи и можност за градежните компании да се вратат на тој пазар.
XS
SM
MD
LG