Достапни линкови

logo-print

Комеморација за годишнината од бомбашкиот напад на метрото во Минск


Положување на цвеќе на местото на бомбашкиот напад пред метрото во Минск

Положување на цвеќе на местото на бомбашкиот напад пред метрото во Минск

Во Белорусија ќе се одржи комеморација за одбележување на годишнината од бомбашкиот напад на метрото во Минск при кој загинаа 15 лица. Комеморацијата ќе започне во точното време на местото каде што експлодира бомбата, пред влезот на метрото.
Двајцата обвинети за нападот беа осудени на смртна казна.
XS
SM
MD
LG