Достапни линкови

logo-print

Рик Санторум се повлече од претседателската трка


Рик Санторум

Рик Санторум

Кандидатот за републиканска номинација за претседателските избори во САД, Рик Санторум изјави дека се повлекува од трката. Поранешниот сенатор од Пенсилванија рече дека сака повеќе време да и посвети на својата болна 3-годишна ќерка Бела, која за време на викендот беше хоспитализирана.
Санторум нагласи дека иако за него трката е завршена, тој ќе ја продолжи борбата за поразување на актуелниот претседател на САД Барак Обама.
XS
SM
MD
LG