Достапни линкови

logo-print

Последна седница на Парламентот во Грција пред изборите


Грчкиот Парламент

Грчкиот Парламент

Грчкиот парламент денеска ќе ја одржи последната седница пред распишување вонредни парламентарни избори. Пратениците треба да го усвојат законот за реформа на социјални фондови, што е последна задача на привремената влада на Лукас Пападимос кој потоа ќе поднесе оставка.
Грчките медиуми јавија дека изборите најверојатно ќе се одржат на 6 мај.
XS
SM
MD
LG