Достапни линкови

logo-print

Црвен Крст ги посети затворите во Туркменистан


Делегација на Меѓународниот комитет на Црвен Крст ги посети затворите во Туркменистан. Според соопштението, делегацијата остварила средба и со властите од земјата со кои разговарала за соработкатата во иднина.
Туркменистанските власти често беа критикувани од групите за човекови права, бидејќи одбиваа да им дозволат пристап на меѓународните организации во нивните затвори.
XS
SM
MD
LG