Достапни линкови

logo-print

Брејвик бил свесен за неговите дела


Андерс Брејвик

Андерс Брејвик

Новиот психијатриски преглед покажа дека Андерс Брејвик бил свесен за неговите дела, што значи доколку биде осуден ќе ја отслужи казната во затвор. Наодите се спротивни на претходниот преглед во кој беше наведено дека Брејвик има психички проблеми.
Судењето на 33 годишниот Норвежанец ќе започне на 16 април. Тој е осомничен за убиството на 77 лица во Норвешка.
XS
SM
MD
LG