Достапни линкови

logo-print

На Кавказ најмалку деветмина загинати


Во судири со руската полиција во текот на изминатата ноќ биле убиени деветмина бунтовници во регионот на Ставропол, на рускиот дел на Кавказ. Агенцијата Интерфакс јавува дека полицијата извела две одвоени акции. Нема информации дали имало жртви и меѓу силите за безбедност. Овој дел на Кавказ постојано е цел на напади на исламски екстремисти.
XS
SM
MD
LG