Достапни линкови

logo-print

Десетина загинати во самоубиствен напад во Авганистан


Во денешниот самоубиствен напад во авганистанската провинција Херат загинале десетина луѓе, додека дваесетина други биле ранети. Цел на нападот, според полицијата, било седиштето на локалната полиција во провинцијата каде што дошол со возило.
XS
SM
MD
LG