Достапни линкови

logo-print

Загина либански новинар на границата со Сирија


Еден либански новинар загинал во близина на границата меѓу Либија и Сирија. Камерманот Али Шабан кој работел за еден телевизиски канал бил застрелан додека го снимал реонот Вади Халед на либанската страна од границата.
Безбедносните сили соопштија дека истрелот дошол од Сирија. Камерманот починал на пат кон болница.
XS
SM
MD
LG