Достапни линкови

logo-print

Инцидент во северниот дел на Косовска Митровица


Косовска Митровица

Косовска Митровица

Група Срби денеска ја спречија косовската полиција да постави стражарски објекти во северениот дел на Косовска Митровица во близина на зградата, каде во неделата во експлозија на бомба загина косовски Албанец, а две негови деца беа повредени. Групата уништила една од двете стражарски куќи, а косовските полицајци се повлекле по инцидентот.
XS
SM
MD
LG