Достапни линкови

logo-print

Руските бизнисмени заинтересирани за земјоделски производи


Министерот за финансии Зоран Ставревски

Министерот за финансии Зоран Ставревски

Министерот за финансии Зоран Ставревски изјави дека руските инвеститори од Ростов се заинтересирани за изградба на откупни центри за земјоделски производи во Македонија. Според него, тие решиле да ги презентираат инвестициските можности на земјата во внатрешноста на Русија, бидејќи московскиот регион е доста експлоатиран.
Ставревски изрази уверување дека со понудата на Македонија на овошје, зеленчук и други земјоделски производи се отвара вратата за зголемување на извозот во ростовскиот регион.
XS
SM
MD
LG