Достапни линкови

logo-print

Иран потврди дека нуклеарните преговори ќе се одржат во Истанбул


Средба на иранските власти и нуклеарните инспектори на ОН

Средба на иранските власти и нуклеарните инспектори на ОН

Иранските власти потврдија дека нуклеарните преговори со шесте светски сили ќе се одржат во Истанбул на 14 април. Преговорите на Иран со Британија, Кина, Франција, Германија, Русија и САД се со цел да се надмине ќорсокакот во спорните нуклеарни активности на Техеран.
Според соопштението, доколку разговорите во Турција бидат ефективни, втората рунда би се одржала во Багдад.
XS
SM
MD
LG