Достапни линкови

logo-print

Кофи Анан во посета на сириските бегалци во Турција


Камп за сириски бегалци во Турција

Камп за сириски бегалци во Турција

Претставникот на ОН и Арапската лига Кофи Анан утре ќе го посети кампот со сириски бегалци во Турција. Неговиот потпарол Ахмад Фавзи изјави дека Анан ќе го посети кампот во Хатај од каде ќе отпатува за Иран, каде ќе оствари средба со властите од земјата.
Турските власти соопштија дека има околу 24 илјади сириски бегалци во земјата, кои се смесени во камповите во Хатај и Газиантеп.
XS
SM
MD
LG