Достапни линкови

logo-print

САД испрати експертски тим во Пакистан


Соединетите американски држави испратија екипа експерти во Исламабад за да им помогнат на Пакистанците во потрагата по 135-те луѓе кои се затрупани по големата лавина. Пакистан ќе се консултира со тимот за д дефинираат каква помош им е потребна за да ги извлечат луѓето. Лавината затрупа воен комплекс во близина на индиската граница. Над 200 пакистански војници се на местото каде што се случи несреќата крај глечерот Сијачен кој се наоѓа на планинскиот масив Каракорум и се обудуваат да извлечат преживеани.
XS
SM
MD
LG