Достапни линкови

logo-print

Со пораз заврши олимпискиот сон на македонските ракометари


Македонскиот ракометен тим

Македонскиот ракометен тим

Македонската ракометна реперентација со пораз ги заврши квалификациите за летните олимписки игри во Лондон, кои се одржаа во Гетеборг. Нашиот тим загуби со 28-27 од репрезентацијата на Бразил. Со тоа Македонија се најде на последното место во групата без освоени бодови.
Нашиот тим претходно загуби од Унгарија и Шведска, кои изборија пласман на олимпијадата.
XS
SM
MD
LG