Достапни линкови

logo-print

Сириските власти бараат писмени гаранции од опозицијата


Немирите во Сирија

Немирите во Сирија

Сириските власти соопштија дека бараат писмени гаранции од опозицијата пред повлекувањето на војската од нејзините позиции во земјата. Соопштението доаѓа два дена пред крајниот рок на ОН за прекин на огнот.
Сирискиот претседател Башар ал Асад прифати огнот да биде прекинат на 10 април, но според министерството за надворешни работи претходните извештаи за повлекувањето на војската се погрешни.
XS
SM
MD
LG