Достапни линкови

logo-print

Авганистан постигна договор со САД за ноќните рации


Американски војници во Авганистан

Американски војници во Авганистан

Авганистанските власти соопштија дека псотигнале договор со САД за ноќните рации на американските сили во земјата. Министерот за одбрана Абдул Рахим Вардак и американскиот генерла Џон Ален треба денеска да го потпишат меморандумот за специјалните операции.
Американските власти одбија да го коментираат договорот.
XS
SM
MD
LG