Достапни линкови

logo-print

Ракетен напад врз Израел од појасот Газа


Две ракети биле истрелани од појасот Газа во јужен Изрел без да предизвикаат штета или жртви. Инцидентот доаѓа по ракетниот напад од Израел при кој беа повредени двајца Палестинци во Газа.
Во минатиот месец при израелските водушни напади загина шефот на комитетот на отпорот во Газа Зухаир ал Џаиси. Палестинските милитанти возвратија со ракетни напади.
XS
SM
MD
LG