Достапни линкови

logo-print

Хуго Чавез повторно на медицински третман во Куба


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез отпатува повторно за Куба на уште еден медицински третман. Чавез, кој боледува од рак на неговиот профил на Твитер напиша дека оди за Куба со верба во воскреснатиот Исус и дека ќе продолжи да живее и да победува.
Чавез на 4 април се врати во Венецуела по вториот третман во Куба.
XS
SM
MD
LG