Достапни линкови

logo-print

Две лица загинаа во бомбашки напад во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку две лица загинале при експлозија на бомба скриена во пластична кесе во еден минибус во Багдад. Според полицијата девет лица биле повредени при нападот во реонот Карада.
За време на нападите во март во Ирак загинаа 112 лица.
XS
SM
MD
LG