Достапни линкови

logo-print

Претседателски избори во Јужна Осетија


Гласањето во Јужна Осетија

Гласањето во Јужна Осетија

Во грузискиот сепаратистички регион Јужна Осетија се одржува втората рунда на претседателски избори. Двајцата кандидати кои добија најмногу гласови на 25 март се Леонид Тибилов и Давид Санакоев.
Околу 35 илјади лица ќе можат да гласаат на изборите, кои ќе бидат валидни доколу има излезеност повеќе од 30 насто.
XS
SM
MD
LG