Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Туркменистан победи на авто трка


Претседателот на Туркменистан Курбанкули Бердимухамедов

Претседателот на Туркменистан Курбанкули Бердимухамедов

Претседателот на Туркменистан Курбанкули Бердимухамедов победил денеска на автомобилска трка во која учествувал непланирано, јавуваат агенциите. Тој само требало да го означи почетокот на трката, но потоа запрашал дали може и да учествува. Откако му било дозволено тој постигнал најдобро време. Бердимухамедов на претседателските избори во февруари годинава доби 97 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG