Достапни линкови

logo-print

Узбекистан отвора Академија за компјутерски игри


Ислам Каримов

Ислам Каримов

Узбекистанската агенција за комуникации денеска соопшти дека до крајот на годинава ќе отвори Академија за компјутерски игри. Таа, како што е најавено, ќе биде вклучена во развојот на национални игри и во преведување на меѓународни игри на узбечки јазик. Академијата е етаблирана во рамките на ,,Годината на семејството,, што е иницирана од претседателот Ислам Каримов.
XS
SM
MD
LG