Достапни линкови

logo-print

Чавес побара Исус да му го продолжи животот


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Претседателот на Венецуела, Уго Чавез, кој неодамна се врати од лекување во Куба, за време на велигденската миса побарал од Исус да му помогне за да продолжи да ја води неговата земја.
Во емоционален говор, проследен со солзи, Чавез барал Исус да му даде живот, макар тоа бил живот исполнет со болки.
Чавез изјавил дека не чувствува „негативни реакции" по последниот третман во Куба. Тој се лекува од рак.
XS
SM
MD
LG