Достапни линкови

logo-print

11 жртви во невремето во Буенос Аерес


Најмалку 11 луѓе загинале во силното невреме што го погоди главниот град на Аргентина, Буенос Аерес. Искорнати дрвја, срушени покриви, уништени автомобили, прекин на електричната енергија, се само дел од последиците на силното невреме проследено со град и ветер.
XS
SM
MD
LG