Достапни линкови

logo-print

Иран бара разговорите за нуклеарната програма да се одржат во Багдад


Средба на ирнаксите лидери и нуклеарните инспектори на ОН

Средба на ирнаксите лидери и нуклеарните инспектори на ОН

Иранскиот комитет за надворешна политика соопшти дека земјата не сака разговорите за нуклеарните преговори со светските сили да бидат во Турција. Според нив, подобро би било средбата да се одржи во Багдад.
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во меѓувреме изјави дека Иран го губи меѓународниот престиж поради недостигот на искреност.
XS
SM
MD
LG