Достапни линкови

logo-print

Груевски оствари средба со делегација на Конгресот на САД


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска оствари средба со делегација на Конгресот на САД, предводена од конгресмените Дејвид Драјер, Дејвид Прајс, Џим Мекдермот, Ерик Паулсен и Гери Коноли.
Посебен акцент бил ставен на надворешнополитичките приоритети на Македонија и активностите што се преземаат во таа насока. Груевски ја истакнал посветеноста Македонија за изнаоѓање на взаемно прифатливо решение за спорот со името со Грција, што претставува единствена пречка во европскиот и евроатлантскиот интегративен пат на Македонија.
XS
SM
MD
LG